Здоров'яХарчування

Щоденний сніданок захистить від діабету

Сніданок (schoollife.org.ua)Вчені з університету Лондона обстежили 4000 школярів у віці дев’яти і десяти років. Вони цікавилися тим, як часто і щільно діти снідають, вимірювали частку підшкірного жиру і відбирали проби крові. Крім цього половина учасників експерименту пройшла інтерв’ю, в ході якого діти спробували згадати все, що з’їли з ранку напередодні.

Аналіз крові показав, що у дітей, які регулярно пропускали сніданок, рівень інсуліну після голодування був на 26% вище, ніж у тих, хто справно їв щоранку. Крім цього відмова від сніданків на ті ж 26% підвищував інсулінорезистентність. Іншими словами, зміст інсуліну в їх крові перевищував фізіологічну норму для наявної концентрації глюкози, що є ключовим чинником, що призводить до діабету.

Медики пов’язують діабет другого типу з ожирінням і нездоровим способом життя. Захворювання виникає, коли організм перестає реагувати на інсулін або виробляє занадто мало цього гормону. В результаті цукор починає накопичуватися в крові, замість того щоб використовуватися в якості джерела енергії. У хворих людей не тільки виникають такі симптоми, як постійна втома і спрага, а й збільшується ризик сліпоти, ниркової недостатності , інсульту і хвороб серця.

Серед дітей, які змогли детально реконструювати своє меню, рівень інсуліну був нижче у тих, хто їв на сніданок багаті клітковиною злаки (тобто, наприклад, ті ж каші). При цьому на різницю не впливав соціально-економічний фактор і рівень фізичної активності.

Автори статті, опублікованої у виданні PLoS Medicine, вважають, що відсутність повноцінного сніданку підштовхує людей до вживання жирної їжі в другій половині дня.

«Є свідчення того, що не вживають повноцінний сніданок люди схильні до зайвої ваги, – каже керівник досліджень Анжела Донін (Angela Donin). – Це може бути пояснено тим, як людина харчується в ході дня, що залишився. Якщо ви не їли сніданок, то, швидше за все, будете часто перекушувати, а це може привести до ожиріння».

Втім, якщо ваша дитина не любить снідати, панікувати рано. Багато фахівців ставлять під сумнів достовірність результатів, заснованих на розповідях дітей. Варто відзначити, що Донін визнає необхідність клінічних випробувань, в ході яких учені будуть точно з’ясовувати, що їла та чи інша людина.

  
Back to top button