Здоров'яФізіологія

Щоб зберегти пам’ять в старості, слід жорстко дотримуватися режиму сну

Режим сну в середньому і літньому віці безпосередньо пов’язаний з якістю пам’яті. За словами співробітників Брігамского жіночого госпіталю, якщо людина спить дуже багато або дуже мало, це однозначно негативно позначиться на пам’яті надалі. Так, жінки, сплячі по 5 годин і менше або по 9 годин і більше на день, мають погіршення пам’яті, еквівалентну старінню мозку на два роки.

Ідеальний режим сну – сім годин на день. Якщо ж тривалість сну з часом змінюється більш ніж на дві години, то це також зашкодить пам’яті. Тобто вчені радять не міняти тривалість сну протягом життя, постійно слідуючи одному обраному режиму, щоб убезпечити себе від когнітивних порушень. Раніше співробітниками Американської академії медицини сну було встановлено, що зайві години сну провокують розвиток діабету, серцевих захворювань, тривожності і ожиріння. За словами вчених, оптимальна кількість годин сну скорочує ризик даних захворювань і покращує стан здоров’я людей старше 45 років.

“Здоровий спосіб життя полягає не тільки в дотриманні дієти та фізичній активності. Набагато важливіше, коли людина спала, скільки тривав її сон. Дорослі люди намагаються спати по 7-9 годин, щоб поліпшити своє самопочуття, однак це корисно лише для тих, хто страждає хронічними захворюваннями”, – вважає фахівець зі сну Сафван Бадр. У ході дослідження вчені проаналізували медичні записи 54000 чоловік. Виявилося, майже третина з них страждала недосипом (спали 6 і менше годин). Дві третини учасників дослідження дотримувалися оптимальної тривалості сну (спали 7-9 годин). А інші спали більше 10 годин.

“Взаємозв’язок між нездоровою тривалістю сну і хронічними захворюваннями частково пояснюється психічними розладами та ожирінням. Це говорить про те, що, крім спостережень за станом сну, лікарям слід проводити моніторинг психічного стану і контролювати ІМТ пацієнтів з хронічними захворюваннями”, – підкреслює Джанет Крофт з Американського центру з контролю і профілактики захворювань.

Back to top button