Здоров'яПсихологія

Щоб довго жити, потрібно навчитися себе прощати, впевнені фахівці

Вважається, здатність людини справлятися зі стресом впливає на її стан здоров’я. Тепер же фахівці радять не просто використовувати методики розслаблення для збільшення тривалості життя. На їх думку, не можна бути до себе надто вимогливим, пише The Telegraph .

Необхідно прийняти позицію “самопрощення”. Якщо людина не звинувачує себе за те, що переживає з приводу стресових моментів, що не може себе взяти в руки, вона лише виграє від цього. Життя стане легше і щасливіше. Дані поради були озвучені після проведення експерименту на оцінку рівня стресу у 41 добровольця. Рівень стресу замірявся протягом двох днів, коли люди проходили стрес-тести.

Добровольців попросили оцінити рівень співчуття, що проявляється до себе. По закінченні першого дня випробувань люди, прощали собі багато чого, демонстрували ослаблену стресову відповідь. А на другий день люди, себе не шкодували, мали високий рівень стресу, який перевищував показники першого дня, до проведення стрес-тесту.

Виходить, люди, не здатні до самопрощення, піддаються більшому стресу. Більше того, вони чіпляються за переживання, що підвищує ризик виникнення хвороб, включаючи рак, серцево-судинні недуги і хвороба Альцгеймера. Рівень стресу в рамках дослідження вчені оцінювали по концентрації запального агента – інтерлейкіну-6.

  
Back to top button