ГоловнеОсвіта і IT

СБУ виявили завищення ціни на ноутбуки для вчителів на понад 14,2 млн грн

Мінцифри спільно з ДКІБ СБУ провела експертизу договорів на закупівлю ноутбуків за рахунок субвенції на реалізацію програми “Ноутбук кожному вчителю”. Перевірили закупівлі у трьох областях — Дніпропетровська, Чернігівська, Кіровоградська. У результаті виявили завищення ціни на ноутбуки на понад 14,2 млн грн і запропонували зменшити ціну. Дніпропетровська область уже зменшила вартість закупівлі на 8 млн. Завдяки цьому ноутбуки отримають ще більше вчителів.

Реалізація програми “Ноутбук кожному вчителю” здійснюється Мінцифри та МОН. Ціль — закупити 60 тисяч ноутбуків для вчителів. На це з держбюджету виділено 980 млн грн. Завдяки цій субвенції вчителі зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним.

Від початку вартість ноутбуків була встановлена у 20 тисяч грн. Але під час перевірки закупівель Мінцифри з ДКІБ СБУ було визначено, що її можна зменшити у середньому до 18 тисяч грн. Водночас на якість техніки це не впливає. Така економія дозволить ефективніше розподілити кошти субвенції та забезпечити більше вчителів ноутбуками. Всього контроль за цільовим використанням субвенції дозволить заощадити більше ніж 100 млн гривень та додатково забезпечити понад 5 000 вчителів ноутбуками.

Щоб унеможливити корупцію та зробити процес закупівель максимально прозорим команда Мінцифри створила публічний дашборд. Це інтерактивна мапа України, де кожен може контролювати, як ОДА використовують надану можливість та за яку ціну придбають техніку. Мінцифри перевірятиме кожну закупівлю та у разі завищення цін пропонуватиме зменшувати вартість. Адже головне, щоб якомога більше вчителів отримали якісну техніку та могли зручно працювати.

Нагадаємо, що МОН рекомендує школам оголосити канікули з 18 жовтня.

Back to top button