Головне

Samsung і Mozilla напишуть двигун для браузерів майбутнього

Samsung і Mozilla напишуть двигун для браузерів майбутнього
Samsung і Mozilla напишуть двигун для браузерів майбутнього
Mozilla, розробник браузера Firefox, і компанія Samsung заявили, що ведуть розробку браузерного двигуна «нового покоління» під назвою Servo. Про це розповів в офіційному блозі технічний директор Mozilla Брендан Ейх (Brendan Eich).

Мета проекту – створити двигун, який би використовував переваги «швидких, багатоядерних, гетерогенних комп’ютерних архітектур» і паралельних обчислювальних систем, враховуючи в той же час міркування безпеки.

Двигун створюється «з нуля», заявив Ейх. Він пишеться на мові програмування Rust, який був створений в Mozilla і до цих пір знаходиться в розробці. Найбільш нової на сьогоднішній день версією мови є 0.6 – вона вийшла 3 квітня.

Servo призначається в першу чергу для пристроїв з процесорами ARM, що працюють під управлінням Android. Такі пристрої, зокрема, випускає Samsung. У січні 2013 року компанія анонсувала 8-ядерний процесор на архітектурі ARM.

Терміни виходу двигуна не розкриваються. Зазначимо, що Mozilla веде розробку Servo з 2012 року; він входить до числа «дослідницьких проектів» компанії.

Сучасні продукти Mozilla – браузер Firefox і операційна система Firefox OS – засновані на движку Gecko. За даними TechCrunch, компанія не планує відмовлятися від нього. Два проекти – Gecko і Servo – будуть існувати паралельно.

Back to top button