Головне

Розробники готують до релізу систему openSUSE 12.3

Розробники готують до релізу систему openSUSE 12.3
Розробники готують до релізу систему openSUSE 12.3
У спільноті розробників openSUSE напередодні представили версію Release Candidate 2 операційної системи openSUSE 12.3. Як кажуть розробники операційної системи, якщо версія 12.2 вийшла на ринок з більш ніж суттєвою затримкою, то аналогічної ситуації щодо версії openSUSE 12.3 вже не буде. В openSUSE кажуть, що версія RC2 – це майже повний завершений варіант, завдання якого – знайти найдрібніші недоліки, які потрібно буде виправити перед виходом релізной версії.

Як розповіли в openSUSE, нова версія операційної системи одержала підтримку технології безпечного завантаження через UEFI. Нагадаємо, що спочатку UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) була створена, щоб заборонити несанкціоновані операції із завантажувальним диском системи. Однак за фактом ця система привела до того, що Linux-подібні системи втратили можливість прописувати свої дані в завантажувальних секторах систем. Зараз практично всі основні дистрибутиви навчилися обходити це обмеження, щоб співіснувати з Windows 8.

Крім цього, нова версія системи отримує повноцінну підтримку настільного середовища E17 (Englightnment), в якій були включені і віконні менеджери Sawfish і Awesome. Ще одним нововведенням ОС openSUSE 12.3 стала рідна підтримка PostgreSQL c Native JavaScript Object Notation (JSON). А ось MySQL з оригінальної версії ОС зникла і була замінена на MariaDB. Заявлена ​​в openSUSE 12.3 і підтримка хмарної платформи OpenStack Folsom.

Будується дана ОС на базі ядра 3.7.9, Gnome 3.6.3, Firefox 19, Thunderbird 17.0.3, Wine 1.5.23 і PulseAudio 3.0

Реліз фінальної версії відбудеться через 13 днів.

Back to top button