Здоров'я

Розрахована нова оптимальна щоденна доза молока для дітей

Розрахована нова оптимальна щоденна доза молока для дітей
Розрахована нова оптимальна щоденна доза молока для дітей
Дослідники в Канаді заявили, що щоденна оптимальна для дитячого здоров’я доза коров’ячого молока складає рівно дві чашки: не більше й не менше. Занадто мала кількість випитого молока може призвести до дефіциту вітаміну D, в той час як занадто велика кількість – зменшити рівень заліза, показало дослідження. Автори вивчили рівні вітаміну D і заліза (двох найважливіших поживних речовин в молоці) у більш ніж 1300 дітей у віці від одного до п’яти років.

Провідний автор дослідження, доктор Джонатан Магуайр сказав, що дефіцит вітаміну D у дітей пов’язаний з питаннями здоров’я кісток, а дефіцит заліза пов’язаний з анемією і затримкою розвитку когнітивних здібностей. Дослідники виявили, що у дітей, які пили коров’яче молоко у великих кількостях, мали високий рівень вітаміну D, але знижений рівень вмісту заліза.

Дослідники розрахували, що дві чашки коров’ячого молока в день достатньо для підтримки адекватного рівня вітаміну D для більшості дітей, а також для підтримки запасів заліза на необхідному рівні. Дослідження також припустило, що дітям з більш темною пігментацією шкіри, можливо, не вистачає вітаміну D протягом зимових місяців. Однак доктор Магуайр припустив, що замість того, щоб споживати більше молока для збільшення рівня вмісту вітаміну, краще приймати вітамін D в якості добавки.

Back to top button