день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Розпочато основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання

5 травня 2016 року розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Сьогодні 267 006 учасників зовнішнього незалежного оцінювання складають тести з української мови і літератури. По всій країні також відкрито 1100 пунктів зовнішнього незалежного оцінювання, у роботі яких задіяні 43,6 тисячі педагогічних працівників. «Дуже важливо втримати дуже високу планку, оскільки зовнішнє незалежне оцінювання – це одна з реформ в українській освіті, якій довіряють у суспільстві», – підкреслила Міністр під час інспектування роботи пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що розташований у столичній Введенській гімназії №107.

За словами Лілії Гриневич, з кожним роком процедура зовнішнього незалежного оцінювання удосконалюється. «Я добре знайома з історією зовнішнього незалежного оцінювання, від самого його початку, від створення цієї системи, адже мені довелося бути першим директором Українського центру оцінювання якості освіти. З кожним роком процедура ЗНО удосконалюється», – зазначила Міністр. Зокрема, правила проведення зовнішнього незалежного оцінювання, запобіжники щодо об’єктивності оцінювання робіт учасників та правил їх поведінки, пов’язані з культурою доброчесності.

Окрім того, проблемні питання, які виникали раніше стосовно захисту результатів ЗНО в цьому році усунуті за допомогою Агентства міжнародного розвитку США, що надало допомогу із захисту бази даних. «Сьогодні є комплексна система захисту інформації в базі даних і можна бути впевненим таких маніпуляцій в цей раз ніхто робити не зможе», – запевнила Міністр.

Лілія Гриневич розповіла, що об’єктивність оцінювання робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання забезпечується анонімністю робіт, а також ротацією екзаменаторів, які не знають чиї роботи вони будуть перевіряти.

За словами Міністра, продуманий кожен крок, що запобігає помилковій ідентифікації особи учасника, будь-якого суб’єктивного оцінювання робіт, адже всі роботи мають штрих-код. Ті екзаменатори, які будуть перевіряти відкриту частину роботи не можуть ідентифікувати особу учасника. Окрім того, інструктори дізнаються про те, в якій вони будуть працювати аудиторії за півгодини до початку тестування. Так само ті, хто перевірятимуть роботи теж не знають, з роботами якого населеного пункту вони будуть працювати. Також всі учасники тесту розсаджені по 15 осіб в аудиторії, кожен має своє власне робоче місце. Якщо абітурієнт спробує скористатися мобільним телефоном, чи заважати іншому, то йому доведеться покинути місце тестування без можливості продовжувати брати участь у ньому.

Як повідомила Лілія Гриневич, система зовнішнього незалежного оцінювання буде удосконалюватися й надалі. Сьогодні спільно з Українським центром оцінювання якості освіти розглядається план дій щодо такої методики складання тестів, яка дозволить забезпечити тривалість дійсності сертифікату впродовж двох-трьох років. «Ми зараз прийшли до такого етапу розвитку зовнішнього незалежного оцінювання в Україні, коли можемо забезпечити порівнюваність сертифікатів з наступним роком», – пояснила Міністр.

Лілія Гриневич нагадала, що сьогодні державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання складається з української мови і літератури, а також на вибір – з математики або історії України. Міністр впевнена, що результати тестів зовнішнього незалежного оцінювання слід вивчати. Це дасть можливість дослідити якість освіти в країні та зробити прогнози та тенденції галузі. Зокрема, результати зовнішнього незалежного оцінювання мають проходити більший аналіз щодо різниці доступу до якісної освіти за місцем проживання учнів, а також різними типами закладів. «ЗНО – це потужне джерело даних для формування освітньої політики», – підкреслила Лілія Гриневич. Нагадаємо, що 5 травня розпочато основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання.

Довідково: У цьому році на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися 267 172 особи. З них випускники поточного року складають 200 510 учасників, випускники минулих років – 48 263. За кількістю зареєстрованих учасників за регіонами лідирує Дніпропетровська область – 21 595 осіб та Київ – 21 153 учасників. У Львівській області -17 480 осіб, Харківській області – 16 882, а у Одеській області зареєстровано 15 897 учасників.

У цьому році особи, які зареєструються для проходження ЗНО, матимуть можливість скласти тести з таких предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, російської мови, французької мови. Кожен з них може скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.