ГоловнеПосібники-Книги

Російські окупанти зруйнували в Україні близько 100 бібліотек, пошкодили – 221

Російські окупанти зруйнували в Україні близько 100 бібліотек, пошкодили – 221. Найбільше від дій рашистів потерпають бібліотеки Донецької області. Про це на брифінгу повідомив перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

“Маємо на сьогоднішній день інформацію, що агресор на тимчасово окупованих територіях здійснює заходи по вилученню усіх книжок, надрукованих українською мовою з фондів бібліотек шкіл. За нашими даними, на сьогоднішній день в результаті російської агресії зруйновано близько 100 бібліотек, пошкоджено – 221. З них, в Донецькій області – 33%, Київській – 24%, Миколаївській – 9%, Харківській – 9%”, – зазначив Карандєєв.

Загалом зазнали збитків 846 культурних об’єктів України, але це без урахування пам’яток культурної спадщини. Станом на кінець липня кількість об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали збитків, порівняно з квітнем зросла у 5 разів. Тоді таких об’єктів було 169.

Крім того, внаслідок влучання ворожих ракет та снарядів станом на червень 2022 року 101 бібліотека втратила значну частину своїх фондів, а в 21 бібліотеці не зберігся жодний документ.

Читайте також: Українська молодь вражає – приєднуйтеся до масштабного флешмобу!

Back to top button