Перерва

Результати, отримані за підсумками PISA, будуть застосовними для проведення інституційного аудиту

Руслан Гурак, Голова Державної служби якості освіти України, взяв участь у підписанні Меморандуму про співпрацю та партнерство в межах реалізації окремих заходів, пов’язаних з участю України в PISA.

Підвищення якості освіти в Україні є ключовою ціллю підписання Меморандуму.

«Якість освіти — це результат, а якість освітньої діяльності — це процес. І щоб цей процес добре вибудувати, добре оцінити, потрібно мати розуміння, якими є результати навчання. Тому дуже добре, що ми беремо участь у дослідженні PISA. Адже це можливість вдосконалити власну систему оцінювання якості освіти», — зауважив Руслан Гурак.

Голова Служби запевнив також, що результати, отримані за підсумками PISA, будуть застосовними для проведення інституційного аудиту та розроблення рекомендацій щодо побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Невід’ємною частиною Меморандуму є Дорожня карта, що окреслює стратегію діяльності на 2019–2021 роки для виконання двох завдань:

  • збирання, аналізу, звітної репрезентації результатів PISA-2018 та реалізації заходів для врахування цих результатів в освітній практиці;
  • забезпечення готовності освітян до участі України в наступному циклі PISA-2021.

Відтак, Служба інформуватиме суспільство про роль PISA у підвищенні якості освіти та розповсюджуватиме відповідні матеріали, корисні у роботі вчителів, освітніх експертів та інших фахівців.

Багатосторонній меморандум 24 липня 2019 року підписали також представники ЮНІСЕФ Україна, Міністерства освіти і науки України, Міжнародного фонду «Відродження», Національної академії педагогічних наук України, Громадської спілки «Освіторія», Аналітичного центру CEDOS, Громадської організації «Смарт Освіта», Інституту освітньої аналітики та Українського центру оцінювання якості освіти.

Back to top button