Здоров'яФізіологія

Режим життя сучасних людей вбиває організм

Буває, людина прокидається в гарному настрої, але потім протягом дня на неї навалюється втома, сонливість і погіршується настрій. Це – наслідок необхідності рано вставати на роботу. Часто люди, що не досипати в робочі дні, намагаються компенсувати брак сну у вихідні. Але це не рятує.

Дана проблема стала особливо гострою в останні десятиліття. Люди страждають від тиску на роботі, лягають пізно, встають рано. В середньому втрачається приблизно 40 хвилин сну. І це має негативні наслідки в майбутньому. Приміром, можливий набір ваги. Причому, досить значний – мінімум 1-2 кілограми в тиждень. Збивається “внутрішній годинник”, псується настрій і людину мучить постійний голод. Так, кожну годину збою ритму підвищує ризик ожиріння приблизно на 33%.

Стрибки настрою йдуть рука об руку зі зниженням самооцінки. При цьому стає важко сфокусуватися на роботі. А це знижує продуктивність праці хоча б тому, що спати хочеться протягом дня. Паралельно з цим знижується імунітет, збільшується вірогідність розвитку діабету, хвороб серця, респіраторних недуг. Експерти закликають лягати спати до десяти вечора щодня. А два дні на тиждень потрібно обов’язково лягати спати до 12.

 

Шкільне життя