Здоров'яФізіологія

Ранній початок занять в школі шкідливий для підлітків

Учень спить - Шкільне життяНа думку вчених, дратівливість підлітків може бути пов’язана не з поведінковими проблемами, а з тим, що шкільний розклад негативно впливає на їх біологічний годинник. Ранній початок занять погіршує настрій, а зміна розкладу корисна для здоров’я підлітків та покращує їх здатність до навчання, повідомляє The Independent .

Команда дослідників вважає: здатність вчитися і оптимально функціонувати змінюється в залежності від біологічного, а не від соціального часу. Цикли сну і неспання (циркадні ритми) – складні процеси, які регулюються супрахіазматичним ядром головного мозку.

У початковій школі біологічний годинник дитини і час занять тісно пов’язані. А ось в підлітковому віці конфлікт між соціальним і біологічним часом стає серйозніше, ніж в будь-який інший момент життя. Під час статевого дозрівання підліткам необхідно засипати пізніше, ніж в дитинстві, тому їм часто складно лягати спати раніше 11 вечора.

Вчені зауважують: немає ніяких свідоцтв того, що ранній початок занять корисний для здоров’я або успішності школярів. Однак існують докази зворотнього. В Академії ВПС США, де було вирішено починати заняття пізніше, успішність 18-19-річних учнів значно підвищилася.

Шкільне життя

Back to top button