день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Ранні заняття музикою однозначно сприяють розвитку мозку

Ранні заняття музикою однозначно сприяють розвитку мозку

Ранні заняття музикою однозначно сприяють розвитку мозку

Університет Конкордії і Монреальський неврологічний інститут довели, що заняття музикою в дитинстві дозволяють посилити нейронні зв’язки в мозку. Заняття слід починати до того, як дитині виповниться сім років.

Зокрема, відмінності будуть помітні в руховій зоні мозку. Правда, це не означає, що дитина виростить в геніального музиканта. Однак ефект можна порівняти з користю від вивчення другої мови.

Учені протестували 36 осіб (їм давалося завдання на рухові здібності) і просканували їхній мозок. 50% з них в дитинстві почали займатися музикою раніше семи років, а інші – пізніше. В цілому ж обидві групи витратили однаковий час на заняття. Їх також порівнювали з людьми,що не займалися музикою.

Людей просили аудіо-візуально відтворити ритм. Група, що займалася музикою з малих років, робила найменше помилок з точки зору часу і точності. Навіть через два дні однакових тренувань ця група обійшла другу.

Виходило, заняття музикою підсилюють нормальний розвиток зв’язків між моторною і сенсорною зонами мозку, створюючи основу, на яку потім спирається процес навчання. З цієї причини сканування не виявило відмінностей в мозку людей, що почали заняття після 7 років, і людей, взагалі не займалися музикою.