Батькам

Ранкова зарядка для школярів

Ранкова зарядка для школярів
Ранкова зарядка для школярів
Зарядка – хороший спосіб з ранку підбадьоритися і прийти на уроки, не засипаючи на ходу. Запропонуйте дитині встати на 15 хвилин раніше і … складіть йому компанію.

15-30 хвилин вправ з ранку несуть із собою й інші бонуси. Для дівчат це реальний спосіб тримати себе в тонусі , не набирати зайвий жирок на животі і сідницях в період статевого дозрівання. А для хлопчиків – шлях придбати міцну чоловічу фігуру з широкими плечима і рельєфним пресом.

Оскільки у дітей опорно-руховий апарат ще не зіпсований сидячим способом життя, гімнастику їм можна робити досить активну, з тими вправами, які для дорослих не завжди посильні за своєю амплітудою.

Але якщо ви вирішили скласти дитині компанію, робіть все руху на половину розмаху, спеціально напружуючи м’язи більше, ніж треба, – так ви статикою компенсуєте недолік динаміки.

Нахили

Встаємо прямо, руки по швах, ноги на ширині плечей. На вдиху піднімаємо руки через сторони вгору, на видиху нахиляється вперед, намагаючись торкнутися пальцями рук підлоги. (Кому легко, не просто торкніться, а покладіть долоні на підлогу поруч з ногами.) На вдиху випрямлюємося, руки знову вгору і опускаємо з боків. Повторіть 4-6 разів.

Вистрибування

Встаємо, як для попередньої вправи, руки на пояс. На вдиху низько присідаємо, на видиху різко вистрибуємо вгору, витягуючи руки над головою. Пам’ятайте, щоб підстрибнути вище, треба в кінці штовхнутися носками вгору! І приземлятися на всю ступню або знову-таки на носки. Повторіть 15-20 разів.

Коліно вгору!

Встаємо, як для минулого вправи, руки на пояс. На видиху різко піднімаємо коліно до грудей, згинаючи ногу. Піднімаємо то одне, то інше коліно, корпус можна трохи подавати вперед. Врахуйте, що чим вище коліно, тим сильніше працює прес. Зробіть 20-30 разів.

Планка

Встаємо в упор на руки (кому легко – на пальці рук або кулаки). Тіло, стегна і ноги складають пряму лінію, що не піднімаємо сідниці і не провисаємо животом вниз. Рахуємо до 30 або довше, потім лягаємо і відпочиваємо приблизно хвилину. Повторіть 5-10 разів.

Кікбоксинг

Встаємо на боксерську стійку: станьте боком, одна нога трохи виставлена ​​вперед, руки зігнуті і стиснуті в кулаки. Одна рука прикриває обличчя, друга (та, що попереду) готова завдати удару. Імітуємо удар в голову уявного супротивника (цю вправу добре робити перед дзеркалом). На видиху різкий удар рукою (та, що попереду), на вдиху повертаємо руку, на наступному видиху удар ногою на рівні пояса, на вдиху повертаємося у вихідне положення.

Зробіть 15-20 разів, розгорніться іншим боком і повторіть ті ж вправи 15-20 разів.

Ластівка

Встаємо прямо, руки опущені. На видиху нахиляється вперед, розводячи руки в сторони, і одночасно піднімаємо одну ногу. Вона повинна бути натягнута і напружена (для цього витягніть носок). В ідеалі корпус і нога повинні бути майже горизонтальні, плечі розгорнені, голова трохи піднята. Утримуємо це положення, рахуючи до 10 або більше, і тільки потім опускаємося у вихідне положення. Повторіть вправу по 5 разів на кожну ногу.

Back to top button