Здоров'я

Ранкова кава рятує від болю в шиї

Ранкова кава рятує від болю в шиї
Ранкова кава рятує від болю в шиї
Вчені Норвезького національного інституту охорони праці та співробітники лікарні при Університеті Осло встановили, що одна філіжанка кави, випита перед роботою, пом’якшує фізичний біль.

Висновки фахівців засновані на результатах експерименту за участю 48 добровольців (з них 22 були з хронічними болями в шиї і плечах, а інші були здоровими), які щодня проводили близько півтори години інтенсивної роботи (без перерви) перед екраном комп’ютера (під час роботи використовувалася тільки миша).

Така робота, зазначають вчені, як правило, призводить до появи болю в області шиї і плечового суглоба.

Проаналізувавши дані, експерти встановили, що 19 осіб, які пили каву, перед тим, як сісти за роботу на комп’ютері, протягом півтори години не відчували ніяких больових відчуттів у порівнянні з 29 добровольцями, які не вживали напій. Ступінь болю оцінювався за допомогою спеціальної таблиці.

За словами вчених, результати дослідження продемонстрували, що кава значною мірою полегшує фізичний біль, проте при цьому напій не знімає його повністю. «Це дозволяє припустити, що кофеїн є хорошим анестетиком при м’язовому болю, в той час як загального анестезуючого ефекту на організм він не здійснює», — заявляють автори роботи.

Однак, як вони відзначили, можуть бути й інші причини. Найближчим часом вони планують провести додаткові дослідження.

Раніше німецькі вчені провели дослідження, результати якого показали, що любителям кави не загрожують хвороби серця, рак і діабет 2-го типу.

news.dt.ua

Back to top button