ГоловнеОсвіта і право

Рада прийняла закон про підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень

Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому розроблений Кабінетом міністрів законопроект, що дає змогу підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3,2 тис. грн.

За відповідний законопроект №5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» проголосували 227 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Представляючи законопроект, міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що він забезпечує підвищення соціальних гарантій держави.

«Цей законопроект не містить жодної додаткової норми, яка б передбачала обмеження соціальних виплат і програм порівняно з рішеннями, прийнятими Верховною Радою в 2014 і 2015 роках. Саме цей законопроект створює умови для підвищення з 1 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3200 гривень», – наголосив він.

Міністр також зазначив, що проект передбачає впровадження європейського підходу до визначення мінімальної зарплати, відв’язування посадових окладів чиновників вищого рангу від показника мінімальної зарплати і скасування використання показника мінімальної зарплати для розрахунку штрафів, вартості адміністративних послуг, податків і зборів.

«Ще одне важливе завдання – залучення до соціального страхування великих верств зайнятого населення і посилення страхових принципів системи загальнообов’язкового соціального страхування», – додав Рева.

Back to top button