Головне

ПЗ з відкритим вихідним кодом захоплює світ

Програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом все частіше стає об’єктом уваги корпоративного середовища і звичайних користувачів, як показав звіт про дослідження відповідного ринку, проведеному компаніями Black Duck Software і North Bridge Venture Partners. Згідно з наведеними даними, частка open-source-проектів в області ПЗ збільшується з кожним роком, і кількість розроблюваних програм такого роду, в тому числі й досить великих і відповідають світовим стандартам, теж зростає.

Підприємства малого, середнього та великого бізнесу першими угледіли в open-source проектах вигоду для себе. Як правило, подібні розробки поширюються або взагалі безкоштовно, або умовно безкоштовно, так що це виливається в істотну економію коштів при розвитку IT-сфери будь-якого підприємства.

Якість софта з відкритим вихідним кодом постійно зростає, і зараз, як сказано у звіті, воно знаходиться практично на одному рівні з платним. Це стосується в тому числі і функціональності – в даний час існує дуже багато безкоштовних аналогів платного ПО, наприклад, всім відомий пакет офісних додатків Open Office.

ПЗ з відкритим вихідним кодом захоплює світ
ПЗ з відкритим вихідним кодом захоплює світ
Поліпшення якості open-source ПЗ практично завжди є наслідком значної кількості сторонніх розробників, за власним бажанням приєднуються до розробки того чи іншого проекту й оптимізують його програмний код. Про це теж сказано у звіті Black Duck Software і North Bridge Venture Partners.

Програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом все частіше використовується в сферах охорони здоров’я і ЗМІ, і навіть уряди багатьох країн світу позитивно ставляться до нього. Зростання попиту на open-source проявляється не тільки на рівні додатків, але навіть в області операційних систем: буквально пару тижнів тому організація Linux Foundation відрапортувала про значну зацікавленість корпоративних клієнтів в переході на використання операційних систем на базі ядра Linux. Експерти впевнені, що надалі популярність open-source продовжить рости.

Back to top button