Перерва

Питання співфінансування – дуже важливе для успіху шкільної реформи, адже це не просто додаткові ресурси, це відповідальність, – Павло Хобзей

Гірські регіони мають найменший відсоток співфінансування для субвенції на обладнання для Нової української школи – 5%, але воно дуже важливе. Це не стільки дає додаткові ресурси, скільки змушує думати про правильне цільове використання виділених коштів. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на відкритті 3-ї виставки меблів та обладнання для нового освітнього простору Нової української школи сьогодні, 31 травня 2018 року, в місті Яремче.

«5% для гірської території для співфінансування – це незначна сума, йдеться навіть не про мільйони, а тисячі гривень. Знайти ці кошти можна, навіть якщо в самому бюджеті їх немає. До прикладу, народні депутати, що вибирались за мажоритаркою, мають 20 млн гривень на розвиток своїх регіонів, є й інші джерела, з яких можна взяти кошти. Однак потрібно мати бажання, саме з нього починаються будь-які успішні проекти. Наш досвід свідчить: якщо перед громадою стоїть завдання просто витратити державні кошти, часто це призводить до неефективності та неправильного використання ресурсів. Ми цього дозволити не можемо, адже з великими боями і лише завдяки підтримці Прем’єр-міністра змогли отримати цей мільярд на меблі та обладнання. Тому маємо використати його максимально з користю для дітей»,- пояснив Павло Хобзей.

Він додав, що проведення виставок меблів та обладнання для НУШ дозволяє наочно показати місцевим органам, якою має бути нова школа не тільки з прицілом на цей рік, а й на наступні.

«Зараз у нас акцент на першому класі, адже вже 1 вересня 2018 року всі першокласники мають прийти в нову школу з якісними дидактичними матеріалами та сучасними меблями. Але ми вже працюємо і над інфраструктурою, потрібною для запуску НУШ у базовій та старшій школі. Зокрема, робота над мережею та обладнанням опорних шкіл – усе це праця, зокрема, на майбутнє. І зараз на виставці є оснащення для природничих класів, яке місцеві органи закуповують в опорні школи за кошти іншої нашої цільової субвенції. Тут є також рішення для початкової школи, які не почнуть масово з’являтись у школах з цього року, але вже зараз заходитимуть у школи та випробовуватимуться. Тому це надзвичайно потрібно», – зазначив Павло Хобзей.

Такі виставки меблів та обладнання для нового освітнього простору вже пройшли у Вінниці та Одесі.

Нагадаємо, що Уряд виділив 998,7 млн грн на створення 8 навчальних осередків у початковій школі.

Відповідною постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ.

Традиційно державне фінансування надаватиметься місцевим органам самоврядування на засадах співфінансування:

70/30 – для шкіл в містах обласного значення. Тобто відповідні місцеві органи влади мають дофінансувати бодай 30% вартості обладнання.

90/10 – для шкіл в районах та ОТГ. Тобто відповідні місцеві органи влади мають дофінансувати бодай 10% вартості обладнання.

95/5 – для шкіл в гірській місцевості та на лінії зіткнення. Тобто відповідні місцеві органи влади мають дофінансувати бодай символічні 5%  вартості обладнання.

Back to top button