Здоров'яФізіологія

П’ятихвилинна прогулянка врятує від наслідків сидячого способу життя

Прогулянка - Шкільне життяОдна п’ятихвилинна прогулянка на годину повністю прибирає негативні наслідки сидячого способу життя для здоров’я.

Це довели в ході експерименту американські вчені. Результати свого дослідження автори підготували для публікації в журналі Medicine & Science in Sports & Exercise, повідомляє “Шкільне життя”.

«Лікарі чимало писали про те, як сидячий спосіб життя впливає на розвиток хронічних захворювань, а прогулянки і пробіжки допомагають серцево-судинній системі, проте експериментальних доказів цьому факту майже не було. Наше дослідження показало, що довге перебування в сидячому положенні вражає функції ендотелію, а короткі перерви на рух відновлюють його нормальну діяльність», – розповідає Саураб Тосар (Saurabh Thosar) з Університету Індіани в Блумінгтоні.

Якщо довго сидіти (як це зазвичай відбувається на роботі), розслаблені м’язи гірше скорочуються і гірше закачують кров до серця. Кров накопичується в нижніх кінцівках, що й впливає на ендотеліальну функцію артерій – здатність кровоносних судин розширюватися при збільшеному потоці крові.

Учасники дослідження (11 здорових чоловіків у віці 20-35 років) пройшли два випробування. У першому вони сиділи 3:00 поспіль, і кожну годину вчені вимірювали стан їх стегнових артерій. У другому експерименті чоловіки провели той же термін в сидячому положенні, але з інтервалом в годину ходили на «бігучу доріжці» зі швидкістю 3,2 кілометрів на годину.

Виявилося, що функціональність артерії падає на 50 відсотків вже через годину сидіння, але п’ятихвилинні перерви на ходьбу повністю прибирають це порушення (за підсумками трьох годин експерименту).

Back to top button