Головне

П’ять способів запобігання «зомбуванню» комп’ютерів

П’ять способів запобігання «зомбуванню» комп’ютерів
П’ять способів запобігання «зомбуванню» комп’ютерів
Інтернет-зловмисники можуть використовувати вірусну програму, щоб одночасно встановити контроль над великою кількістю комп’ютерів та використовувати їх як зомбі, які створюють потужну мережу для зловмисної діяльності.

Мережа зомбі, до якої може входити до 100 000 комп’ютерів, використовується для поширення небажаної пошти, вірусів, атак на інші комп’ютери та сервери, а також скоєння інших видів шахрайства.

Мережі зомбі високо оцінюються зловмисниками і стали серйозною проблемою в Інтернеті.

Ознаки зараження комп’ютера

Вірус, якій перетворює комп’ютер у зомбі, може викликати відображення незрозумілих повідомлень, пригальмовує роботу комп’ютера або викликає несподівану його діяльність.

Подібні віруси не вимикають комп’ютер, тому що для роботи мережі зомбі необхідно підключення до Інтернету.

Що робити, якщо комп’ютер є зараженим?

При наявності ознак зараження комп’ютера вірусами спочатку переконайтесь у тому, чи встановлене програмне забезпечення не є застарілим. Потім запустіть засіб видалення шкідливих програм .

П’ять способів запобігання «зомбуванню» комп’ютерів

1. Ніколи не відкривайте вкладені повідомлення електронної пошти, миттєвих або мобільних повідомлень, якщо їх вміст не відомий. Вкладенні повідомлення можуть містити віруси, які поширюються електронною поштою.

2. Використовуйте брандмауер.

3. Своєчасно оновлюйте програмне забезпечення. Відвідайте Центр оновлень Microsoft та ввімкніть функцію автоматичного оновлення.

4. Підпишіться на стандартні антивірусні та антишпіонські програми та регулярно їх оновлюйте. Також ви можете пройти он-лайн навчання та навчитись найбільш ефективно використовувати функції безпеки браузера та самостійно налаштовувати батьківський контроль. Встановіть Microsoft Security Essentials зараз, і ваш комп’ютер буде захищеним у реальному часі від вірусів, програм-шпигунів та інших зловмисних програм.

5.Використовуйте ліцензійне програмне забезпечення. Мережі зомбі часто формуються із комп’ютерів, на яких встановлено нелегальні версії операційних систем. Неліцензійне програмне забезпечення більш вразливе та може містити віруси, встановлені без відома користувача.