Батькам

Психологи: батьківські крики призводять до проблемної поведінки дітей

Психологи: батьківські крики призводять до проблемного поведінки дітей
Психологи: батьківські крики призводять до проблемного поведінки дітей
Батьки, які мають звичку кричати на своїх дітей-підлітків чи ображають їх підвищують тим самим ризик розвитку депресії і проблемної поведінки у дитини, заявили американські вчені з Університету Піттсбурга.

Як пише The Daily Mail, навіть при тісному зв’язку батька з дочкою або сином нестриманість у словах, що виявляється в крику, спробах принизити, лайках, негативно впливає на емоційний розвиток тінейджера.

Вчені спеціально вивчили 976 сімей і виявилося, що багато хто з тат і мам замінили фізичні методи виховання на вербальні, коли їхні чада увійшли в підлітковий період. Батьки часто грубили дітям-підліткам – близько в 50 відсотках сімей. У нащадків ж в результаті з’являлися відхилення в поведінці і емоціях. Так, у підлітків 13-14 років спостерігалася депресія, діти погано поводилися в школі, брехали, билися, скоювали крадіжки.

Агресія з боку батьків, нехай навіть виключно вербальна, приводила до спалахів гніву у підлітків, вони ставали дратівливими, войовничо налаштованими.

Вчені зробили висновки, виходячи з опитувань, які проводили два роки. Дослідники дізналися про психічне здоров’я членів сімей, методах виховання, взаєминах дорослих і дітей. У підсумку майже 90 відсотків мам і тат зізналися, що за цей час грубили дітям або кричали на них як мінімум один раз.

У зв’язку з цим вчені рекомендують батькам говорити з дітьми про свої переживання відкрито і спокійно обговорювати наслідки поганої поведінки.

Back to top button