Батькам

Психологічні тренінги для батьків корисні і їх дітям

Психологічні тренінги для батьків корисні і їх дітям
Психологічні тренінги для батьків корисні і їх дітям
Десятирічне дослідження довело: психотренінги батьків стануть ключем до запобігання емоційних розладів у дітей.

Підведено підсумки одного з найстаріших досліджень в галузі запобігання дитячих депресій. Вчені оцінили довгострокові наслідки раннього втручання щодо профілактики нервових розладів у дітей.

Дослідження проходило під керівництвом доктора Рона Рейп, директора Центру психологічного здоров’я в Університеті Macquarie (Сідней, Австралія). Він виступив зі звітом про програму психологічної профілактики, проведеної серед батьків дітей дошкільного віку. Результати показали, що в цілому діти, чиї батьки брали участь у програмі профілактики, демонструють меншу схильність до таких нервових розладів, як тривожність і депресія.

“Велика частина профілактичних програм, спрямованих на розвиток психології дітей шкільного віку, реалізується в школі. Однак наші дослідження показали, що працювати треба з батьками і робити це раніше, ніж дитина вперше починає проявляти ознаки тривоги. Тільки така робота може дати хороший результат”, – говорить д-р Рейпі.

Дослідження дає переконливі докази правильності думки вченого. “За останні 10 років число профілактичних програм, спрямованих на запобігання тривожності у дітей значно збільшилася. Враховуючи низьку вартість такого роду заходів та їх відмінні результати, можна стверджувати, що вони досить перспективні”, – резюмує д-р Рейп.