Нова українська школа (НУШ)

Принципи і пріоритети НУШ стануть надбанням учнів 5-9 класів

Принципи і пріоритети Нової української школи стануть надбанням учнів 5-9 класів, а не залишаться винятково в початковій школі.

Про це у своєму Facebook повідомила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, коментуючи основні засади проекту Державного стандарту базової освіти.

Пряма мова:

“Сьогодні підписала проєкт Державного стандарту базової освіти на погодження ЦОВВ.

Гортаючи стандарт, можна з упевненістю сказати: принципи і пріоритети НУШ стануть надбанням учнів 5-9 класів, а не залишаться винятково в початковій школі.

Стандарт компетентнісний, бо ґрунтується на вміннях, знаннях і цінностях, а не на переліку фактажу. Він допомагає відстежувати поступ учнів за конкретними результатами навчання.
До розробки документа вперше були залучені українські експерти PISA, що, сподіваємось, гарантуватиме підвищення якості базової освіти й універсальний її вимір. Окрім цього, до робочої групи входили найкращі українські фахівці з різних освітніх галузей від керівництвом Романа Шияна. Проєкт пройшов кілька кіл публічних консультацій та обговорень і, безперечно, став справді колегіальним і консолідуючим документом, за яким навчатимуться наші діти.

Дякую усім, хто долучився до створення Державного стандарту базової освіти, хто удосконалював його, пропонуючи свої цінні ідеї.

Дякую усім, хто долучився до Публічник консультацій з реалізації цього проєкту стандарту.

Тепер найважливіше – стандарт має стати основою якісно нових навчальних програм та шкільних підручників.

Життя триває!”

Нагадаємо, що ЗНО відбудеться у запланований термін – з 25 червня до 17 липня.

Back to top button