Здоров'яФізіологія

Приборкати синдром гіперактивності під силу звичайним вітамінам

Вітаміни та мінеральні речовини можуть допомогти в контролюванні симптомів синдрому гіперактивності та дефіциту уваги, переконані фахівці з Нової Зеландії. Дорослі люди з даним розладом, які одержували БАДи протягом 8 тижнів, демонстрували покращення стану в плані концентрації та гіперактивності.

Синдром гіперактивності діагностований у кожного двадцятого дорослого. Його лікують стимуляторами, які впливають на мозок безпосередньо. Але останні дослідження Університету Кентербері говорять про потенціал вітамінних добавок з цієї точки зору. Науковці влаштували експеримент з 80 добровольцями, яким давали БАДи з вітаміном D, B12, фолієвою кислотою, магнієм, ферритином, залізом, кальцієм, цинком і міддю, або ж плацебо.

Через 8 тижнів люди, які пили вітаміни, відчули реальні зміни на краще. Хоча, звичайно, зрівнятися з ліками вітаміни не могли. Однак вітаміни – реальна альтернатива для людей, які не в змозі приймати сильні ліки і шукають заміну. Вітаміни покращують обмінні процеси в мозку. У цьому їх секрет.

Примітно: незалежне дослідження показало, що чоловіки з синдромом гіперактивності нерідко потрапляють в ДТП. А прийом лікарських засобів дозволяє уникнути 41% подій. Правда, щодо жінок подібної залежності виявлено не було.