Здоров'яФізіологія

Проводити весь робочий день на ногах шкідливіше, ніж сидіти

Фахівці з Канади проаналізували дані 7320 працівників. На роботі учасники мінімум 15 годин в тиждень сиділи, стояли або робили і те, і інше. За добровольцями стежили протягом 12 років. На момент початку дослідження ніхто з учасників не страждав від хвороб серця.

Дослідники виявили: люди, які в основному стояли під час роботи, в два рази частіше стикалися з хворобами серця, ніж ті, хто зазвичай сидів на роботі. Також вчені з’ясували, що чоловіки, які сиділи і стояли на роботі, на 39% рідше стикалися з хворобами серця в порівнянні з тими, хто просто сидів. А ось у жінок, які сиділи і стояли на роботі, ризик розвитку серцевих захворювань виявився на 80% вище, ніж у тих, хто в основному сидів.

Фахівці врахували чинники, які могли вплинути на результати. За словами вчених, коли людина стоїть, кров приливає до її ніг, і навантаження на серце зростає. Тому тривале перебування на ногах збільшує ризик хвороб серця. Також воно може стати причиною проблем зі спиною. Експерти радять людям, які проводять робочий день на ногах, знаходити час на те, щоб посидіти.

Джерело

Back to top button