Конспекти уроків інформатики 5 класОсвіта і ITУсі уроки інформатики

Prometheus запускає курс програмування для 5-класників

Scratch — це середовище, у якому кожен може легко почати програмувати. Для початку роботи з ним не потрібні ґрунтовні знання про алгоритми і роботу комп’ютера, але бажання експериментувати, грати і створювати щось нове і захопливе — вкрай необхідні. Цей курс буде путівником в опануванні можливостей Scratch, допоможе поєднати теорію з практикою, знайти цікаві ідеї та навчитись працювати над власними проектами.

Курс складається з коротких яскравих відео, інтерактивних завдань та цікавих проектів. Щоб пояснити матеріал максимально просто та зрозуміло, викладач курсу залучила до його створення учнів старших класів, які, як ніхто інший, знають як це – розбиратися з програмуванням вперше.

Навчальні матеріали розбиті на 4 модулі, в кожному по 3 уроки. Перші три модулі присвячені вивченню різних видів алгоритмів: лінійних, розгалужених та циклічних. А в останньому модулі слухачі курсу знайомляться з електронікою та програмуванням мікроконтролерів за допомогою платформи Arduino.

Така структура курсу відповідає темі “Алгоритми і програми” програми курсу “Інформатика” для 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (для учнів, які вивчали інформатику в 2-4 класах). Але ми вітаємо на ньому усіх, хто бажає познайомитись з програмуванням!

Ми хочемо, щоб за 5 років діти у всіх 17 000 українських шкіл мали можливість якісно навчатися основам програмування, а в тих школах, де таке викладання вже ведеться, надати досвідченим вчителям додаткові інструменти інтерактивного викладання. Безкоштовний онлайн-курс «Алгоритми і проекти Scratch» може бути легко впроваджений в будь-якій школі країни – втім лише з вашою допомогою ми зможемо донести цю інформацію і докладний алгоритм дій до директорів та вчителів на місцях. Приєднуйтеся до волонтерської мережі Prometheus, щоб допомогти в поширенні викладання програмування на всі школи України! Більше інформації та форма реєстрації за цим посиланням.

ВИКЛАДАЧІ

Людмила Булигіна

Вчитель інформатики Політехнічного ліцею НТУУ “КПІ”. Керівник відділення довузівської підготовки фізико-технічного інституту НТУУ “КПІ”.

Учасник робочої групи з оновлення програм з інформатики для учнів 5-9 класів ЗОШ.

Її вихованці є переможцями престижних олімпіад та конкурсів, таких як Imagine Cup від Microsoft та European BEST engineering competition.

У розробці курсу також брали участь учні Політехнічного ліцею НТУУ “КПІ”.

  
Back to top button