Здоров'яФізіологія

Прогулянка – простий спосіб зберегти життя

Прогулянки – це ефективний і найбільш простий спосіб для людей з високим ризиком серцево-судинних захворювань значно знизити ризик їх розвитку. Як говориться в новому дослідженні, прогулянки допоможуть хворим на цукровий діабет 2 типу уникнути інфарктів та інсультів.

Дослідники з Університету Лестера в Англії проаналізували медичні дані більш ніж 9300 пацієнтів з преддіабетом з 40 країн. (Хворі з преддіабетом мають підвищений ризик серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт і інсульт). Всі учасники були залучені згодом у програми здорового способу життя, які передбачали підвищення фізичної активності, нормалізацію ваги, виключення жирних продуктів з дієти. Діагностичні показники фіксувалися на початку програми і повторювалися через 12 місяців.

Після обробки даних виявилося, що кожні «зайві» 2000 кроків на день знижують на 10 відсотків ризик серцево-судинних захворювань в наступні роки. А на кожні додаткові 2000 кроків на день, ризик серцево-судинних захворювань знижувався ще на додаткові 8 відсотків протягом періоду дослідження. Наприклад, якщо людина проходила 4000 кроків на день на початку дослідження і не змінила цей показник протягом наступного року, то людина, яка підвищила активність до 6000 кроків на день, тим самим зменшував ризик серцево-судинних захворювань вже не на 10, а на 18 відсотків.

«Наші результати забезпечують нові переконливі докази того, що досить проста зміна рівня фізичної активності може істотно зменшити ризик хвороб серця», – заявив керівник дослідження доктор Томас Йейтс в прес-релізі журналу The Lancet. «Важливо відзначити, що ці переваги зберігаються незалежно від маси тіла або виду спорту і навіть рівня активності. Нові результати забезпечують базис для розробки програм профілактики захворювань серцево-судинної системи в групах високого ризику в усьому світі», – додав Йетс.

Back to top button