Перерва

“Проект єднання України”: що вразило львівських вчителів у прифронтових школах

У школах Луганщини за обміном викладають півсотні львівських учителів. Співпраця відбувається в межах проекту “Змінимо Україну разом”

Це вже третій обмін педагогами між Луганською та Львівською областями, передає кореспондент “5 каналу”.

Попаснянські учні 25-ї гімназії вирішили провести змагання з баскетболу. Команди очолили вчителі фізкультури з Луганщини та Львівщини. Олег Совчак – педагог із Новояворівська, який провів сім тренувань із тутешніми школярами. Він проводить комбіновані уроки фізкультури.

Школярі запевняють: такі уроки фізкультури їм до вподоби. “Дуже цікаво! Він так чудово все розповідає! Круто”, – ділиться враженнями учениця гімназії Катерина Калмикова.

У прифронтовій Попасній працюють чотири педагоги зі Львівщини. У перші дні після приїзду вони відвідали Троїцьку школу, яка кілька разів потрапляла під ворожий артилерійський обстріл.

“У стелі була дірка від снаряду. А діти дійсно займаються у школі. Я з ними розмовляв, спілкувався. Тобто, діти бачили війну, але їх це вже не здригає”, – запевняє вчитель Олег Совчак.

“Мені просто було дивно, як у таких умовах, в умовах війни, працюють люди. Їм вдається працювати, і роблять вони це сумлінно. Забезпечення шкіл досить таки гарне!” – коментує побачене львівський вчитель Олександр Антоненко.

Загалом на Луганщину прибули 50 педагогів із заходу країни. Це вже третій етап обміну вчителями між Луганською та Львівською областями у межах проекту “Змінимо країну разом”.

“Цей проект потрібно було реалізовувати ще на початку 90-х років. Не тільки мінятися досвідом, а ще й показувати, що схід і захід дійсно єдині. Ми не побачили жодної відмінності між вчителями сходу і заходу. Це не тільки освітній проект. Це проект поєднання України”, – зазначає директор Львівського обласного центру науково-технічної творчості Святослав Опенько.

Back to top button