Здоров'яФізіологія

Проблеми зі сном збільшують ймовірність захворіти на пневмонію

Люди, що страждають апное сну, перебувають у групі підвищеного ризику пневмонії, показало останнє дослідження. Апное характеризується тимчасовим блокуванням дихальних шляхів під час сну, передає Medical News Today . Такі епізоди відбуваються до сотні разів за ніч. Перебої з надходженням кисню можуть призвести до хвороб серця і когнітивних порушень.

Доктор Вінсент І-Фонг Су з тайбейськогої лікарні ветеранів порівняв статистику стосовно приблизно 7000 пацієнтів з апное сну і більше 27000 чоловік без цієї проблеми. За пацієнтами лікар стежив протягом 11 років, аналізуючи поширеність пневмонії в обох групах.

З’ясувалося, що в групі апное сну показники поширеності пневмонії збільшувалися в 1,20 рази в порівнянні з контрольною групою (9,36% проти 7,77%). Причому, у людей з пневмонією також нерідко був діабет, хвороби серця і деменція. Чим важче апное, тим вище ризик пневмонії.

Яким саме чином пов’язані ці два недуги, не повідомляється. Можливо, при апное в легені потрапляє рідина з горла, або ж проблеми зі сном послаблюють імунітет, роблячи організм беззахисним перед обличчям інфекцій.

Back to top button