Адміністрації школиГоловнеПочаткові класиФайли

Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіт на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороб (COVID-19)

Постанова МОЗ від 23.08.2021 р. №8 “Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіт на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороб (COVID-19)”

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлень карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з мето; запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороб COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановляю:

 1. Затвердити протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти г період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19 що додаються.
 2. Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров’я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київські міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
 3. Визнати такою, що втратила чинність постанову головної державного санітарного лікаря України від 22 вересня 2020 року № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Заступник Міністра охорони здоров’я –
головний державний санітарний лікар України

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою головного державного
санітарного лікаря України від 25.08.2021 №8

Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину
у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у закладах дошкільної освіти (далі – заклади) засновник (засновники) та керівники закладів повинні здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства, встановлених вимог Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі – заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

 1. Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається на засновника (засновників) та керівника закладу.
 2. Керівник та медичний працівник закладу, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:
 • щоденний контроль за виконанням заходів;
 • проведення роз’яснювальної роботи з працівниками закладу щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед персоналу або вихованців;
 • інформування працівників закладу з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань та протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19);
 • розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед вихованців та працівників закладу;
 • недопущення до роботи працівників закладу, визначених такими, які потребують самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
 • проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

3. Допуск до роботи працівників закладу здійснюється після проведення термометрії безконтактним термометром та за умови наявності респіратора або захисної маски, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовленої самостійно (далі – засіб індивідуального захисту).

Засоби індивідуального захисту можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях та групових осередках. Під час

пересування приміщеннями закладу використання засобів індивідуального захисту співробітниками закладу є обов’язковим.

Усі працівники закладу використовують засоби індивідуального захисту в процесі взаємоспілкування поміж собою.

4. У разі виявлення працівника закладу з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С та/або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий працівник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, працівник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

5. Керівник закладу дошкільної освіти забезпечує:

 • організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
 • проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;
 • необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);
 • обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти – проведення педагогічних рад тощо);
 • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів;
 • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня за відсутності дітей;
 • медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);
 • розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Вимоги щодо організації освітнього процесу

6. Температурний скринінг дітей проводять безконтактним термометром при вході (початковий) у заклад.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби та/або температури тіла понад 37,2 °С, за відсутності батьків, діти повинні тимчасово бути ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, невідкладно інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо подальшої допомоги дитині.

При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

Після вилучення дитини з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така дитина, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція високо контактних поверхонь.

7. Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.

За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей відбувається в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування в закладі або на його території батьки або особи, які їх замінюють, повинні використовувати засоби індивідуального захисту.

8. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

9. Всі заходи, спрямовані на захист здоров’я дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом педагогічного працівників закладу.

10. На період карантину заборонено:

 • використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;
 • перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;
 • проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

11. Проведення культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших заходів здійснюється відповідно до вимог встановлених Кабінетом Міністрів України.

Заборонено запрошення творчо-розважальних колективів та інших осіб які не є співробітниками закладу.

12. На період карантину рекомендується:

 • розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;
 • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
 • надавати пріоритет фізичним активностям та іграм, що проводяться на відкритому повітрі;
 • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
 • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
 • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
 • забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

13. Дезінфекція іграшок та обладнання у закладі в період карантину здійснюється відповідно до пункту 21 та 22 розділу VII Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 24 березня 2016 року № 234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 року за № 563/28693. Розрахунок необхідної кількості дезінфекційного засобу здійснюється відповідно до інструкції щодо використання засобу.

14. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

15. При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни – рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

16. З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту

17. Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:

 • кількість та об’єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу, з подальшою утилізацією згідно з укладеними
 • угодами на вивіз твердих побутових відходів;
 • контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади та в приміщеннях закладу у місцях недоступних для дітей;
 • поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав’язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);
 • щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.
Завантажити: Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіт на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороб (COVID-19) (Розмір: 329.7 KB, Завантажень: 832)
Back to top button