ГоловнеОсвіта і право

Президент пообіцяв підняти зарплати освітянам

Про це під час щорічного Послання до Верховної Ради сказав Президент України Володимир Зеленський.

Він повідомив, що згідно з планом Міністерства охорони здоров’я, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має складати 20-25 тисяч грн, а медичної сестри – 15 тисяч грн.

«Переконаний, що наступними мають бути освітяни та наші науковці. Є одна характерна річ, яка об’єднує всі успішні сьогодні країни. На початку свого шляху всі вони інвестували в освіту. Всі країни. Надали їй стратегічного значення. Сьогодні ми намагаємося рухатися тим самим шляхом», – сказав Володимир Зеленський.

За його словами, паралельно держава намагається вирішувати проблеми, що існують у всіх ланках української освіти.

«Це доступність та якість дитячих садочків. Підвищення престижу професії вчителя та заробітних плат. Створення сучасної інфраструктури – нових садочків і шкіл. Ми почали відновлення професійно-технічної освіти, яку руйнували останні 20 років. Хоча кваліфіковані робітничі кадри сьогодні вкрай потрібні країні. Ми приділяємо особливу увагу вищій освіті. Вона має готувати конкурентоспроможних у сучасному світі професіоналів, що відповідають тенденціям нашої та світової економіки», – наголосив президент.

Також він підкреслив, що наука, яка завжди є драйвером для інновацій та економіки, має стати пріоритетом для держави.

«Освіта і наука – це галузь, де результат не помітний швидко, але зрештою є визначальним», – зауважив Володимир Зеленський.

Читайте також: Відповіді на поширені запитання щодо Державного стандарту базової середньої освіти

Back to top button