ГоловнеОсвіта і право

Президент підписав закон про держгарантії у сфері освіти

Президент Володимир Зеленський підписав закон (реєстраційний номер №7133) про державні гарантії у сфері освіти в умовах воєнного стану.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Згідно із документом, учням і студентам гарантується організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною. Також їм гарантовані виплати стипендій та інших виплат, передбачених законодавством, місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням у разі потреби. Водночас працівникам закладів освіти, установ освіти та наукових установ закон гарантує збереження місця роботи та середнього заробітку.

Забезпечення державних гарантій у межах своєї компетенції здійснюватимуть:

  • органи виконавчої влади,
  • органи військового командування, військові,
  • військово-цивільні адміністрації, органи місцевого самоврядування, їхні представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти;
  • заклади освіти, установи освіти, наукові установи, їх засновники;
  • громадські об’єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

Зазначається також, що Міністерство освіти в умовах воєнного стану має право видавати накази щодо організації безпечного освітнього середовища, освітнього процесу та інших питань у сфері освіти та науки. Ці накази обов’язкові до виконання на всій території України.

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.

 

Back to top button