Головне

Президент доручив створити оргкомітет для проведення заходів до Дня пам’яті жертв голодомору

Жалобні заходи відбудуться 26 листопада: у цей день буде обмежено проведення розважальних заходів та оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання

Президент України Петро Порошенко доручив Кабміну в десятиденний строк створити організаційний комітет із підготовки та проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів. Відповідний указ від 1 листопада 2017 року опубліковано на президентському сайті.

“З метою забезпечення належної організації та проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів (26 листопада 2016 року), гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років, голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні постановляю: Кабінету міністрів України утворити в десятиденний строк організаційний комітет із підготовки та проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, залучивши до його складу, зокрема, представників громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932 – 1933 років”, – йдеться в документі.

Як зазначається, уряду необхідно розробити, затвердити та забезпечити виконання плану заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів. Зокрема, передбачається, проведення 26 листопада вчених жалобних заходів у Києві. У них мають взяти участь представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, молодь, дипломатичний корпус іноземних держав, нардепи тощо.

Планується організувати тематичні виставки, презентації, відкриті лекції, а також забезпечити трансляцію теле- та радіопередач, документальних фільмів, художніх творів, відео-, фото- та інших документів, записів свідчень очевидців про трагічні події Голодомору.

“На території України 26 листопада 2016 року приспустити Державний прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, внести відповідні зміни до програм радіо та телебачення. Оголосити 26 листопада 2016 року о 16.00 загальнонаціональну хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу та провести загальноукраїнську акцію “Засвіти свічку”, – зазначено в указі Президента.