Здоров'я

Правильний сон та харчування – запорука гарного навчання

Правильний сон та харчування - запорука гарного навчання
Правильний сон та харчування – запорука гарного навчання
На думку двох експертів з Університету Алабами в Бірмінгемі (University of Alabama at Birmingham – UAB), шкільні успіхи залежать від правильного способу життя. Згідно з даними Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC), звичний режим сну і харчування пов’язаний з успішністю в школі.

Як пояснює доктор наук Кріста Касацца (Krista Casazza), доцент кафедри дієтології, наш мозок не може працювати без достатньої кількості калорій. Зазвичай це не проблема, але коли діти йдуть до школи, не поснідавши, їх пізнавальні здібності сильно страждають.

Касацца пропонує дітям починати день з фруктів, білків і цільних зерен. На її думку, краще уникати легкозасвоюваних вуглеводів зі злаків, тому що вони викликають швидкий підйом цукру і потім настільки ж швидке його падіння. Вона вважає, що “збалансований сніданок дозволить організму надовго” заправитися “і підтримувати працездатність до обіду, коли дитина зможе добре поїсти”. Після виконання домашніх завдань та обіду пріоритетом повинен бути сон.

“Для повноцінного навчання діти мають потребу в гарному нічному сні”, – стверджує доктор наук Крістін Авіс (Kristin Avis), ад’юнкт-професор відділення легеневих хвороб і порушень сну педіатричного факультету (Department of Pediatrics Division of Pulmonary and Sleep Medicine).

Вона вважає, що нестача сну може викликати порушення уваги і пам’яті в школі, зниження контролю над емоціями і привести до підвищеної тривожності і навіть до депресії.

На думку Авіс діти 6-12 років повинні спати вночі 9 годин, як, втім, і підлітки 13-18 років, але насправді вони сплять в середньому трохи більше 7 годин.

Батьки часто вважають, що нічого страшного не станеться, якщо дитина не виспиться один раз, але цього достатньо, щоб порушити його стан на наступний день. А постійна депривація сну лавиноподібно погіршує ситуацію.

Надолуження ж недосипу у вихідні може тільки посилити проблему. Якщо дитина довго спить в суботу вранці, йому буде важко заснути ввечері, в неділю він встане пізно і ще з великими труднощами засне ввечері. А вранці в понеділок він буде почувати себе втомленим і не виспаним, і йому буде важко повернутися до шкільного режиму. Тому експерт рекомендує дотримуватися режиму всі сім днів на тиждень, тому що це дозволить зберегти установки “внутрішнього годинника” і дитина зможе вчасно лягти спати, виспатися і вранці прокинутися добре відпочивши.

Back to top button