Здоров'яПсихологіяХарчування

Правила допомагають дітям вести здоровий спосіб життя

Вчені з Університету Індіани вивчали, як правила сім’ї, що стосувалися харчування і сидячого способу життя, впливали на поведінку дитини. Дослідники проаналізували дані близько 3000 учнів 4-8 класів. Вони оцінили, як довго дитині дозволяли дивитися телевізор, грати у відеоігри і сидіти за комп’ютером, і що їй можна і не можна було їсти, розповідає Psych Central.

Виявилося, школярі, яким прищеплювали здоровий спосіб життя за допомогою правил, далеко від батьків в основному теж вели здоровий спосіб життя. Наприклад, діти, в чиїх сім’ях були правила з приводу їжі, рідше вживали фастфуд і частіше їли фрукти та овочі, ніж ті, у кого в родині не було правил. Те ж саме стосувалося дітей, у яких в сім’ях були правила з приводу телевізора, комп’ютера і відеоігор. Вони продовжували всюди робити так само, як їм радили батьки.

Правила частіше були в сім’ях у молодих дівчат з низьким соціально-економічним статусом. Прямого зв’язку між правилами сім’ї та вагою вчені не виявили. Однак непрямий зв’язок, ймовірно, існує. Правила призводять до зміни поведінки, а зміна поведінки – до втрати ваги. Так, батьки здатні запобігти проблеми зі здоров’ям у своїх дітей за допомогою простої стратегії, що не вимагає витрат від держави.

Шкільне життя

Back to top button