Правовласники розкажуть американським школярам про шкоду піратства

Основна мета проекту – пояснити дітям, що викачування піратської музики і фільмів в інтернеті є різновидом крадіжки. Як сказано в методичному посібнику антипіратської програми для вчителів шостих класів, дітям слід розповісти, що порушення авторських прав в інтернеті може бути не настільки помітно, як, наприклад, при списуванні на іспиті, однак також є серйозним і караним проступком.
«Коли ви виростете і станете, наприклад, продавати свої фотографії через інтернет, то навряд чи захочете, щоб всі, хто тільки забажає, копіювали ваші знімки без дозволу», – йдеться в розробленій правовласниками програмі «антипіратських» уроків.
Кожен навчальний блок складатиметься з невеликого відеоролика та методичного посібника для вчителів, який має лягти в основу дискусії в класі. Як пише The Wired, матеріали про основи авторського права в першу чергу розраховані на наймолодших школярів. В якості експерименту програма буде запущена в початкових школах Каліфорнії вже до кінця 2013 року.
Програма, запропонована MPAA, – не перший приклад того, як правовласники прагнуть боротися з піратством за допомогою освітніх ініціатив. У 2009 році компанія звукозапису EMI організувала в початкових класах британських шкіл «антипіратські» уроки, присвячені нелегальному копіюванню музики. Уроки тоді зазнали жорсткої критики з боку парламентської опозиції Великобританії, яка звинуватила EMI у використанні дітей для відстоювання власних корпоративних і фінансових інтересів.