Здоров'яПсихологія

Постійний стрес загрожує реальними психічними захворюваннями

Відомо: хронічний стрес шкодить мозку. Зокрема, він може загострити вже наявні захворювання, погіршити пам’ять. А, згідно з останніми дослідженням, хронічний стрес веде до шизофренії і перманентним пошкоджень мозку, пише Science World Report .

Коментує керівник дослідження доктор Георг Джакели з клініки Рурського університету Бохума: “Ми перевірили різні типи фагоцитів і, зокрема, мікроглії. Дані фагоцити зазвичай допомагають відновити синапси (місця з’єднання) між нервовими клітинами мозку. Вони також стимулюють їх зростання”.

Але активізація мікроглії внаслідок стресу призводить до запалення. І чим частіше це відбувається, тим більше часу клітини знаходяться в деструктивному режимі. При такому розкладі підвищується ризик психічних недуг на зразок шизофренії.

Ймовірно, наявність даної проблеми можна виявити ще на стадії ембріонального розвитку. Є підстави вважати, що контакт з вірусом грипу під час вагітності викликає імунну відповідь у плоді (запалення). А це призводить до серйозних наслідків, можливо, відбивається на мозку та імунної системи.

Шкільне життя

  
Back to top button