Здоров'яФізіологія

Порушення сну небезпечніше ніж прийнято вважати

Ефект, вироблений низькою якістю сну, виходить за рамки втоми і поганого настрою днем. За словами фахівців, розлади сну впливають на статистику хвороб серця, гіпертонії, на втрату пам’яті і ризик депресії, пише The Delhi Daily News . Згідно з опитуванням, приблизно 50% чоловіків середніх років і 20% жінок 50 років і старше страждають від апное сну, розладу, який позбавляє міцного сну через періодичної блокади дихальних шляхів і зниження надходження кисню. Нерідко даний розлад супроводжує ожиріння.

Коли людина з апное сну занурюється в глибокий сон, його дихальні шляхи схлопуються і на кілька секунд вона перестає дихати. Тоді мозок частково будить тіло, щоб людина поміняла положення і дихальні шляхи розблокувалися. Потім дихання і хропіння відновлюються. Це може відбуватися мінімум 40 разів за ніч.

Якщо це хронічна проблема і організм постійно страждає від нестачі кисню, то починають вироблятися стресові гормони. А це напружує серце. Лише мала кількість пацієнтів знають про свою проблему і намагаються її вирішити. Решта ж стикаються із серцевими нападами або стають жертвами нещасних випадків внаслідок денної сонливості. Позбутися від апное можна, якщо скинути вагу або використовувати апарат для створення постійного позитивного тиску в дихальних шляхах (людина змушена на ніч одягати маску, щоб дихальні шляху не схлопувались).

Back to top button