Вища освіта

Польські роботодавці адаптуються до потреб студентів з України

Польські роботодавці адаптуються до потреб студентів з України, лише за рік у Польщі за допомогою спеціального проекту, запущеного під патронатом парламенту студентів Польщі, працевлаштувалася тисяча студентів з Білорусі та України.

“Дедалі більше студентів з України працює у Польщі, а польські роботодавці все частіше звертаються за допомогою у працевлаштуванні до студентів зі Східної Європи. Лише за перший рік роботи проекту EdWork.pl у Польщі працевлаштувалася понад 1 тисяча студентів з України та Білорусі”, – відзначило видання з посиланням на дані фірми – партнера проекту EWL.

Програма, що стартувала в червні 2018 року під патронатом парламенту студентів Польщі, передбачає пошук тимчасового заробітку, а також постійної праці як для іноземних студентів, які навчаються у країні, так і для студентів закладів вищої освіти з країн Східної Європи.

“Польські роботодавці розуміють потребу збільшення зарплати для працюючої молоді. Сьогодні іноземні студенти у Польщі можуть заробляти по 3 тисячі злотих на місяць (приблизно 21 тисяча гривень)”, – зазначив координатор програми Кіріл Салата.

За його словами, проект EdWork.pl також змінюється у відповідності до очікувань молоді.

“Все частіше з’являються вакансії, які нагадують класичні молодіжні трудові загони, куди студенти можуть влаштуватися цілою компанією. Крім того, ми врахували побажання студентів щодо житлових умов та зарплати”, – заявив Салата.

За словами координатора проекту, участь у програмі – безплатна. На початковому етапі проект триває від 1 до 3 місяців – тобто у період літніх канікул. Далі передбачається можливість знайти молоді зі Східної Європи роботу в Польщі, сумісну з навчанням у польських вишах.

Видання вказує, що у 2017/2018 навчальному році в Польщі нараховувалося понад 72 тисячі іноземних студентів зі 170 держав. У першому півріччі 2019 року їхня кількість зросла до майже 80 тисяч. Понад половина з них – це студенти з України. За прогнозами міністра науки і вищої освіти Польщі Ярослава Ґовіна, у 2020 році кількість іноземних студентів може зрости до 100 тис.

Джерело: УНН

Back to top button