Головне

Що потрібно знати про бездротові мишки?

Що потрібно знати про бездротові мишки?
Що потрібно знати про бездротові мишки?
Дротові мишки – знайомий і звичний пристрій, кожен власник комп’ютера напевно ними користувався як на звичайних ПК, так і на ноутбуках. Але багато хто вже знає, що існують бездротові мишки, про них і поговоримо.

Бездротові мишки – це більш мобільно. Наприклад, коли ви в дорозі – працювати з вашим ноутбуком легше, якщо до нього підключений бездротової «гризун». Також якщо вам потрібно провести презентацію, то обійтися без бездротової мишки буде досить складно або, принаймні, незручно.

Типи підключення

Існує кілька типів підключення – це радіочастотний, інфрачервоний, індукційний, Bluetooth і Wi-Fi. Перші два є застарілими, але такі миші можуть ще зустрічатися в організаціях і потрібно знати їх особливості. Якщо для миші використовується інфрачервоне підключення, ви зможете працювати з нею тільки за умови, що між мишею і приймальним пристроєм, підключеним до комп’ютера , немає непрозорих перешкод, інакше зв’язок втрачається. Також можуть виникати деякі перешкоди, які будуть неприємні при роботі з документами, Інтернетом або графікою.

Радіочастотний зв’язок буває двох видів – 27 МГц і 2.4 Ггц. Відрізняються вони як ціною, так і дальністю прийняття сигналу. Перший вид більш прийнятний, якщо ви не хочете віддавати за мишу більшу суму. Правда, пошкодувавши пару десятків доларів, ви можете натомість отримати невелике гальмування і бездіяльність миші при збільшенні відстані від комп’ютера. При використанні миші з радіочастотою 2.4 ГГц деколи можуть виникати невеликі перешкоди. Відбувається це через те, що багато інших електричних приладів працюють на тій же частоті.

Індукційні миші самі є бездротовими, але зв’язок з комп’ютером забезпечується за допомогою спеціального килимка-планшета, який підключений до нього дротом.

Найпоширеніше підключення безпровідних пристроїв – Bluetooth. Використання цього методу для з’єднання вашого «гризуна» і комп’ютера прийнятно навіть для користувачів ноутбуків. Часом воно вмонтоване, а якщо доведеться купувати, його розміри не надто великі.

В даний час існує ще один вид зв’язку бездротової миші з комп’ютером – це Wi-Fi.

Вибираючи мишу без проводу, вам потрібно визначитися з видом живлення, розмірами і дальністю зв’язку.

Дальність зв’язку

ІЧ-миша і індукційні пристрої можуть діяти тільки на невеликій відстані від комп’ютера. Миша з радіочастотою 2.4 ГГц забезпечує гарний прийом. Такі мишки можуть працювати не тільки у всіх кутах вашої кімнати, де буде знаходитися комп’ютер, але часом навіть через стіну. Wi-Fi дозволяє управляти мишею в межах покриття мережі, але підключення не захищене від перешкод. Bluetooth дає надійний зв’язок на оптимальній відстані.

Розміри миші

Миші завжди потрібно вибирати по руці. Виняток: для використання на вулиці, в транспорті , в який-небудь поїздці можна вибрати мініатюрну, така займає небагато місця в сумці і не вимагає великої площадки для ковзання.

Живлення

Бездротова миша, якщо вона не індукційна, може працювати від звичайних батарейок і від акумуляторів. Для використання в домашніх умовах найкраще і, звичайно, економічніше – миша з акумуляторами і склянкою для підзарядки. Для забезпечення більшої мобільності можна обзавестися батарейками. Кращий варіант при використанні бездротової миші на звичайних батарейках буде такий: легка конструкція, маленька за розмірами і значно не споживаюча енергію. Так ви зможете на одній парі батарейок пропрацювати кілька тижнів, а то й місяців.

Бездротові миші потроху стали замінювати провідні, але розглянувши всі проблеми, пов’язані з їх використанням, ви зможете самі зробити вибір.

Back to top button