Головне

Половина останків у могилі Річарда III виявилися жіночими

Половина останків у могилі Річарда III виявилися жіночими
Половина останків у могилі Річарда III виявилися жіночими
Британські археологи, які ведуть пошуки могили короля Річарда III, зіткнулися з несподіваними результатами. Серед знайдених ними раніше останків, відданих на експертизу, половина виявилася жіночими.

Мова йде про два людські скелети, виявлені на місці автомобільної стоянки у місті Лестер. Кілька століть тому тут розташовувався Францисканський чоловічий монастир. Вважається, що саме на його території і був похований монарх, загиблий у 1485 році під час Битви при Босворт.

На першому скелеті вчені виявили сліди численних поранень, а також викривлення хребта — таке ж, яке було у Річарда III, якого прозвали за це горбуном. А ось друга частина останків здивувала. Вчені вважають, що встановити особу жінки, якій вони належать, практично неможливо.

«Ми знаємо про принаймні одну жінку, пов’язану з цим чоловічим монастирем, — Еллен Луенор, ймовірно, що була його засновницею і покровителькою», — говорить один з дослідників Метью Морріс. Однак, зазначає він, францисканці допомагали багатьом біднякам, хворим і безпритульним, так що не виключено, що жінка також могла бути просто жебрачкою.

Джерело: news.dt.ua

Back to top button