Головне

ПО Symantec не врятувало The New York Times від хакерів

ПО Symantec не врятувало The New York Times від хакерів
ПО Symantec не врятувало The New York Times від хакерів
Газета The New York Times повідомила про те, що впродовж чотирьох останніх місяців вона і її співробітники регулярно піддавалися атакам з боку китайських хакерів. Причину атаки видання пов’язує зі статтею про доходи сім’ї прем’єр-міністра Китаю Вень Цзябао, яка була опублікована в жовтні минулого року.

Зловмисники, зокрема, намагаються проникнути в комп’ютерні системи і отримати паролі співробітників редакції. Як зазначив глава служби безпеки NYT Майкл Хіггінс, спроби злому почалися з “фішингової” атаки – коли хтось із недосвідчених журналістів отримав підроблені лист, відкривши посилання або вкладення з шкідливим кодом.

Матеріал про “приховані багатства” прем’єра Держради КНР Вень Цзябао з’явився в номері NYT від 26 жовтня 2012 року. Автор викривальної статті, Девід Барбоза, написав, що багато родичі чиновника колосально розбагатіли в період його перебування при владі. Стверджувалося, що члени сім’ї Цзябао володіють активами на 2,7 мільярда доларів, які були отримані завдяки державним підрядам і сумнівним фінансовим операціям.

Незабаром після публікації доступ до сайту NYT був заблокований в Китаї. Не так давно газета найняла компанію Mandiant, яка виявила, що протягом трьох місяців на редакційних комп’ютерах було встановлено 45 різних троянів. Антивірусна система Norton Antivirus від Symantec, якою весь цей час користувалася NYT, змогла виявити тільки 1. Представники компанії коментарі давати відмовилися, пославшись на політику конфіденційності.

Втім, пише Forbes, антивірусам часто не вдається знайти грамотно зроблені штами, тобто видозмінені копії оригінального трояна. За статистикою тієї ж фірми Mandiant, в 2010 році антивіруси на комп’ютерах її клієнтів не могли виявити 24% такого ПЗ.

Незважаючи на провал із захистом систем NYT, рішення Symantec навряд чи можна назвати марними. У недавньому тесті AV-Test антивірус компанії отримав 5,5 з 6 балів за захист операційної системи Windows 7 – більше, ніж McAfee, “Касперський” і Microsoft.

Back to top button