Здоров'я

Плавання в цифрах і фактах

Плавання в цифрах і фактах
Плавання в цифрах і фактах
1. Навіть не плаваючи, а просто тримаючись на поверхні води, можна витратити 200-300 ккал за 1 годину.
2. +23 … +25 – сама комфортна для купання температура води в морі.  Більш тепла морська вода втрачає багато корисних властивостей.
3. Завдяки плаванню майже в 20 разів збільшується в крові дітей гормон росту соматотропін.
4. Серед плавців в 2 рази менше гіпертоніків, ніж серед представників інших видів спорту.
5. Плавання корисно для серцево-судинної системи .  У людей, що регулярно займаються плаванням, частота серцевих скорочень у спокої знижується з 60 до 55 (50) уд./хв.  Для порівняння: у тих, хто не любить водні види спорту, цей показник становить 65-57 уд./хв.
6. Австралійські вчені перевірили 180 дітей від трьох до п’яти років на кмітливість.  Дослідження показало, що діти, які з ранніх років займалися плаванням, були набагато розумніші, ніж їх однолітки, які бояться води.
7. Вже через 3 тижні після народження немовляти можна навчати плаванню.  Після 3-го місяця життя вроджена здатність триматися на воді втрачається.
8. Група дослідників з університету Extremadura в Іспанії і португальського університету Еворі протягом 8 місяців спостерігали за 33 жінками, що страждають на фіброміалгію.  Вчені з’ясували, що в учасниць проекту, які тренувалися в басейні 3 рази на тиждень не менше години, за час експерименту знизилася біль у суглобах і м’язах, на відміну від тих, хто не ходив в басейн.
9. Кращі годинник для плавання – з 7.00 до 9.00 і з 18.00 до 20.00.  На початку дня організм найбільш розслаблений і сприйнятливий до таких навантажень, а вечірнє тренування допоможе скинути максимум калорій.
10. У 10 разів зменшується у воді маса тіла людини.  У басейні може тренуватися навіть той, хто ніколи не займався спортом.  Плавання – кращий вихід, якщо силові види спорту протипоказані, якщо є проблеми з суглобами, спиною, надлишковою вагою, а також при вагітності.
11. Навіть якщо хвилину просто постояти у воді з температурою +20 ° С, в крові підвищиться рівень гемоглобіну.
12. Найкорисніший стиль – брас.  За 30 хвилин активного плавання згорає 360 ккал і задіюється до 70% всіх м’язів.

Back to top button