Здоров'яФізіологія

Півгодини фізичної активності не захистять від серцевої недостатності

Існує думка, що 30 хвилин швидкої ходьби, роботи в саду або їзди на велосипеді 5 разів на тиждень цілком достатньо, щоб серце було здоровим. Фахівці з Техаського університету попереджають: це не так. Потрібно займатися спортом в 2 рази більше або навіть в 4.

Учені проаналізували дані 370 000 осіб, які брали участь у 12 різних дослідженнях. Добровольці розповідали про свій рівень фізичної активності. За здоров’ям учасників в середньому стежили протягом 15 років. Дослідники з’ясували, що у людей, які приділяли 2,5 години на тиждень фізичних навантажень помірної інтенсивності, як рекомендують медики із США і Великобританії, ризик серцевої недостатності був на 10% нижче, ніж у тих, хто взагалі не займався спортом.

Однак, як виявилося, це не межа. У добровольців, які виконували подвійну норму, ризик був знижений на 19%. А ті, хто займався по 10 годин на тиждень, рідше страждали від серцевої недостатності на 35%. Результати не залежали від віку, статі, етнічної приналежності та місця проживання учасників. Так, судячи з усього, чим активніше людина, тим краще.

Шкільне життя

Back to top button