Перерва

Підтримка талановитих дітей – один із основних пріоритетів МОН

Учні Малої академії наук України отримають можливість запускати в космос свої проєкти. Про це розповіли очільники Малої академії наук сьогодні, 4 липня 2019 року, за результатами візиту українських школярів, учасників Міжнародної олімпіади геніїв – Genius до наукової групи Міжнародної космічної станції (МКС).

Як пояснив керівник міжнародного відділу МАН Євген Кудрявець, школярі познайомились з представниками трьох ключових компаній з космічних досліджень – Alpha Space, NanoRacks і Staars. Вони мають свої центри на МКС та відправляють у космос по 300-400 експериментів на рік.

«Діти розповіли про свої проєкти. Вони озвучили настільки яскраві питання і пропозиції, що навіть вчені NASA зізналися, що деякі влучні зауваження стануть їм у пригоді», – відзначив керівник міжнародного відділу МАН.

За його словами, під час цієї зустрічі учні також захотіли відправити свої проєкти в космос. У них буде така можливість, адже Мала академія наук планує реалізувати з NASA великий міжнародний конкурс.

«Ми зараз ведемо переговори про те, щоб зробити міжнародний конкурс на базі Малої академії наук, в якому братимуть участь діти з України та інших країн світу. На конкурс можна буде командно подавати ідею проєкту, щоб він був відправлений у космос», – поділився планами Євген Кудрявець.

Учні також відвідали Mission control center (Центр управління польотами NASA) і Space Сenter Houston (Космічний Центр Х’юстон), де представлено багато експонатів з космосу.

Як зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий, втілення таких проєктів є можливим завдяки унікальній співпраці МАН та NASA.

«Це неймовірний досвід для наших учнів долучитися до наукових досліджень космосу, запропонувати свої ідеї та розробки, які в майбутньому, без сумніву, зроблять свій внесок у розвиток авіації та космонавтики», – резюмував президент МАН.

Сьогодні підтримка талановитих дітей – один із основних пріоритетів МОН. Так, якщо порівнювати бюджет МАН на міжнародну діяльність, то він з 2015 року зріс з 134,9 тис грн до 7 млн 159,1тис грн 2019 року.

«Мала академія наук – це шанс для кожної дитини, незалежно від її місця народження та соціального статусу, проявити свої здібності та отримати якісно кращу освіту. Нещодавно досвід МАН було визнано, і вона стала Центром 2-ї категорії ЮНЕСКО, що допомагає розвивати освіту в Східноєвропейському регіоні. Наше завдання – розвивати академію надалі, робити її ефективнішою та прогресивнішою, щоб дати ще більше шансів нашим дітям», – додала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Нагадуємо, наказом МОН від 11 травня № 935 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.