Адміністрації школиАнонсФайли

Про відзначення Міжнародного дня рідної мови

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 22.1/10-348 від 09 лютого 2018 року

Ректорам (директорам) закладів
післядипломної педагогічної освіти

Про відзначення Міжнародного
дня рідної мови

Шановні колеги!

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» інформує про відзначення 21 лютого 2018 року Міжнародного дня рідної мови, який проводиться в Україні, починаючи з 2002 року.

Головною метою відзначення цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національних меншин, що проживають на території України, взаємозбагачення їхніх національних культур, консолідація спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв.

Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності є рідне слово і народні традиції. Саме в них народ загодовує свою історію, свій багатовіковий досвід, світоглядні ідеї і сподівання на щасливе і гідне майбутнє.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови рекомендуємо організувати та провести у закладах загальної середньої освіти фестивалі, конференції, семінари, круглі столи, відкриті уроки на тему «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», зустрічі з письменниками та акторами, активніше залучати учнів до участі у творчих диспутах, конкурсах, книжкових виставках, віртуальних подорожах та музичних виставах.

Принагідно інформуємо, шо за ініціативи філій Інституту модернізації змісту освіти та за підтримки МОН України 21 лютого 2018 року організовується проведення «диктанту єдності» українською мовою та мовами національних меншин у закладах загальної середньої освіти.

Просимо сприяти проведенню заходу, а також висвітленню відзначенняМіжнародного дня рідної мови у засобах масової інформації.

За додатковою інформацією звертатися за тел. (044) 248 18 53 або електронною поштою menshina213@gmail.com.

Диктанти у перекладі мовами національних меншин можна знайти за посиланням www.facebookcom/learning.languages.together

Додаток – 1 арк.

З повагою
В. о. директора                 О.М. Спірін

Додаток до листа
Інституту модернізації змісту освіти
від 09.02.18 року № 22.1/10-348

Текст диктанту українською мовою

Без мови немає народу

Мова – це барвиста, запашна, нев’януча квітка, яка вічно квітне, долаючи час, кидаючи барвисту стрічку з давнини у майбутнє. Вона виткана і червоною калиною, і синім барвінком, і вишневим цвітом та запашною рутою-м’ятою.

Рідна мова починається з маминої колискової, з батьківського мудрого слова-поради, з пісні, з жарту, з любові. Вона вміщує в собі весь світ, який сповнений дива, незвичайних почуттів та краси. (67 слів)

Рідна мова… Вона така неповторна, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін дібров і луків, полів і лісів, духмяний, п’янкий запах рідної землі. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова – це характер народу, його пам’ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі, вона його цвіт і зав’язь. Ще в дитинстві рідна мова допомагає нам пізнавати всесвіт, відкривати для себе великий і чарівний світ життя. Без мови не може існувати й розвиватися суспільство, бо вона допомагає людям обмінюватися думками, висловлювати свої почуття, досягати взаєморозуміння, створювати духовні цінності. (137 слів)

Людина може володіти кількома мовами, залежно від її здібностей, нахилів і прагнень, але найкраще, найдосконаліше вона повинна володіти рідною мовою. І це не тільки тому, що цією мовою користується повсякденно, а й тому, що рідна мова – це невід’ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші, найніжніші струни людської душі. (54 слова)

Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ навколо стане кращим, добрішим. (39 слів)

(297 слів, за матеріалами відкритих джерел мережі Інтернет)

Back to top button