день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Підроблене розширення для Chrome зламує облікові дані користувачів в Facebook

Підроблене розширення для Chrome зламує облікові дані користувачів в Facebook

Підроблене розширення для Chrome зламує облікові дані користувачів в Facebook

IT-фахівці з компанії Bitdefender виявили в мережі нову фішингову атаку на користувачів соціальної мережі Facebook. Шахраї відправляють потенційним жертвам спам листи, що містять посилання на шкідливий ресурс, на якому нібито можна скачати бізнес версію Flash Player – розширення для браузера Chrome.

Після установки на комп’ютер користувача шкідлива версія Flash Player починає відстежувати його інтернет-діяльність. При відвідуванні облікового запису в Facebook, шкідлива програма здійснює пошук cookie-файлів для того, щоб визначити, чи знаходиться користувач зараз в соцмережі. Якщо обліковий запис активний, то зловмисники вбудовують Javascript-код в web-сторінку і здійснюють шкідливу діяльність. Приміром, шахраї можуть розсилати спам-повідомлення, або розміщувати посилання на шкідливі сторінки з облікового запису користувача.

Крім цього, зловмисники також можуть викрасти cookie-файли, пов’язані з обліковим записом користувача в Facebook, і отримати до неї доступ з іншого комп’ютера.

Шкідливий код дозволяє збільшувати кількість відміток «подобається» на конкретних сторінках. Згодом такі сторінки продаються на підпільних форумах. Справа в тому, що сторінки з великим кількість відміток «подобається» отримують високий рейтинг і зацікавлюють інших користувачів. З їх допомогою зловмисники можуть поширювати контент і будь-яке шкідливе ПЗ. На чорному ринку облікові записи з великою кількістю відміток «подобається» продаються за $ 150 – $ 200.

Аналітик компанії BitDefender Богдан Ботезату (Bogdan Botezatu) зазначив, що виявити цю інфекцію можуть тільки антивірусні програми з активованими web-фільтрами. У зв’язку з цим зафіксована дослідниками загроза може зберігатися в браузері протягом досить тривалого часу.