ГоловнеУчительська

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти: Мінімальний посадовий оклад педагогічного працівника має бути встановлений в розмірі трьох мінімальних заробітних плат

Законопроект №3491-д “Про освіту” у другому читанні Верховна Рада розгляне 11 липня.

Про це  повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

“Ми (на засіданні Комітету – авт.) плануємо 26 травня розглянути ст.7 про мову навчальних закладів із запрошенням міністра освіти, після цього 7 червня маємо прийняти рішення Комітету щодо законопроекту. Після цього роздамо фракціям і 11 липня – винести у сесійну залу на кінцеве голосування”, – сказав він.

Співаковський сказав, що потрібно знайти консенсус щодо мови, який забезпечить сталий розвиток і державної мови і мови нацменшин.

“На мою думку, найважливіше – маємо забезпечити можливість дитини, окрім державної мови, мати ще декілька мов у своєму використанні. І це дуже важливо для розвитку освіченості людського капіталу в Україні”, – сказав він.

Законопроект “Про освіту” є базовим і регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає повноваження державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

Відповідно до тексту законопроекту документ передбачає три рівні загальної середньої освіти: початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п’ять років та профільна середня освіта тривалістю три роки. Таким чином, повна загальна середня освіта здобуватиметься протягом 12 років.

Проект закону передбачає виділення асигнувань з Державного бюджету на освіту в розмірі не менше 7 відсотків ВВП.

Також у законопроекті виписано норму, що мінімальний посадовий оклад педагогічного працівника має бути встановлений в розмірі трьох мінімальних заробітних плат з підвищенням на 10 відсотків для кожної наступної кваліфікації. Також за педагогами зберігається виплата надбавки за вислугу років і виплати на оздоровлення.

При цьому законопроект, крім нині чинної норми про атестацію кожні п’ять років педагогічних працівників, вводить поняття сертифікації щодо підвищення кваліфікації вчителів. Планується, що у випадку отримання сертифікату протягом терміну його дії педагог зможе отримувати ще 20 відсотків надбавки до свого посадового окладу.

У жовтні 2016 року Верховна Рада підтримала цей законопроект у першому читанні.

Джерело

Back to top button