ГоловнеУчительська

Першокласникам і другокласникам не задаватимуть домашніх завдань

«Кожна дитина повинна отримати якісну освіту, незалежно від місця її проживання», – про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час освітнього полілогу «Реформування початкової освіти: переваги та ризики» 22 березня 2016 року в Київському міському будинку вчителя.

Павло Хобзей проінформував присутніх, що в новому базовому проекті закону «Про освіту» буде прописана структура початкової школи.  За словами заступника міністра, початкова школа матиме два цикли: перший – це 1-й і 2-й клас, де навчання буде наближене до дошкільної освіти, не матиме системи оцінювання та домашніх завдань; другий – це 3-й і 4-й клас, де навчання передбачатиме оцінювання учня. «Дитина повинна йти до школи з радістю та зацікавленістю в навчанні», – наголосив Павло Хобзей.

Заступник міністра зазначив, що батьки цікавляться саме початковою школою, бо це старт у навчальному процесі дитини. Саме тому треба брати до уваги дві важливі речі: підготовку вчителя та зміст навчальних програм. «Щоб відбулися зміни і щоб суспільство повірило, що ми дійсно будуємо нову школу, – треба стартувати у вересні 2018 року із змінами в двох найважливіших для батьків освітніх сферах: початковій і профільній старшій школі», – зауважив Павло Хобзей.

Під час дискусії освітяни порушили питання праці вчителя в контексті нової початкової школи, змісту навчальних програм для початкової школи, підручників та інші.

Мета освітнього полілогу – обговорити наявні проблеми в початковій освіті, пріоритети і напрями розвитку початкової освіти в контексті сучасного соціокультурного та економічного розвитку регіонів України; виробити пропозиції до проектів нормативно-правових актів із питань реформування початкової освіти, представлених Міністерством освіти та науки України.

В обговоренні нагальних питань взяли участь директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Олена Фіданян, завідувач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Ганна Щекатунова, директори та вчителі шкіл, методисти.

Захід відбувся в рамках фестивалю управлінської майстерності «Kyiv EdFest», що триватиме до 25 березня 2016 року. Під час фестивалю освітяни, науковці, експерти можуть взяти участь у семінарах, майстер-класах, тренінгах, панельних дискусіях з актуальних тем сучасної освіти.

Back to top button