день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Перші кроки впливають на майбутнє дитини

Перші кроки впливають на майбутнє дитини

Перші кроки впливають на майбутнє дитини

Дослідники з Цюріха прийшли до висновку, що вік, в якому дитина робить свої перші кроки, має деяке значення в подальшому розвитку дитини.

Швейцарські дослідники проаналізували розвиток кількох сотень дітей, які народилися в період з 1978 по 1993 роки. Діти проходили огляд не менше семи разів протягом перших двох років життя, а потім їх фізичний розвиток та інтелект вивчили у віці 10 і 18 років. В середньому виявилося, що діти робили свої перші кроки у віці близько року, але деякі з них зробили перші кроки в 8,5 місяців, а інші – в 20 місяців.

При обстеженні дітей, що беруть участь в експерименті, учені виявили деяку закономірність, втім, не пов’язану з інтелектуальним розвитком. З’ясувалося, що діти, які почали ходити пізніше за своїх однолітків, надалі не відстають в інтелектуальному розвитку або координації рухів від своїх більш спритних однолітків.

Однак було виявлено зв’язок між віком, в якому дитина зробила свої перші кроки, і його темпераментом. Діти, які починали ходити в більш ранньому віці, трохи випереджали своїх однолітків у своєму фізичному розвитку. У більшості випадків діти, що зробили свої перші кроки до досягнення ними 10-місячного віку, відрізнялися бурхливим темпераментом і більш високою рухливістю, ніж у однолітків. Ця різниця зберігалася протягом декількох років. До десяти років різниця в ступені фізичного розвитку ставала непомітною, проте як і раніше діти, які раніше пішли, були фізично активнішими і непосидючими в силу особливостей свого темпераменту.

Експеримент підтвердив, що батькам тих дітей, які не поспішають робити свої перші кроки, не варто турбуватися про інтелектуальний розвиток дитини. Можливо, це просто є показником спокійного темпераменту малюка. Але якщо дитина не пішла самостійно у віці 18 місяців, то його батькам все ж необхідно звернутися до лікаря.