Перші кроки впливають на майбутнє дитини

Швейцарські дослідники проаналізували розвиток кількох сотень дітей, які народилися в період з 1978 по 1993 роки. Діти проходили огляд не менше семи разів протягом перших двох років життя, а потім їх фізичний розвиток та інтелект вивчили у віці 10 і 18 років. В середньому виявилося, що діти робили свої перші кроки у віці близько року, але деякі з них зробили перші кроки в 8,5 місяців, а інші – в 20 місяців.
При обстеженні дітей, що беруть участь в експерименті, учені виявили деяку закономірність, втім, не пов’язану з інтелектуальним розвитком. З’ясувалося, що діти, які почали ходити пізніше за своїх однолітків, надалі не відстають в інтелектуальному розвитку або координації рухів від своїх більш спритних однолітків.
Однак було виявлено зв’язок між віком, в якому дитина зробила свої перші кроки, і його темпераментом. Діти, які починали ходити в більш ранньому віці, трохи випереджали своїх однолітків у своєму фізичному розвитку. У більшості випадків діти, що зробили свої перші кроки до досягнення ними 10-місячного віку, відрізнялися бурхливим темпераментом і більш високою рухливістю, ніж у однолітків. Ця різниця зберігалася протягом декількох років. До десяти років різниця в ступені фізичного розвитку ставала непомітною, проте як і раніше діти, які раніше пішли, були фізично активнішими і непосидючими в силу особливостей свого темпераменту.
Експеримент підтвердив, що батькам тих дітей, які не поспішають робити свої перші кроки, не варто турбуватися про інтелектуальний розвиток дитини. Можливо, це просто є показником спокійного темпераменту малюка. Але якщо дитина не пішла самостійно у віці 18 місяців, то його батькам все ж необхідно звернутися до лікаря.